Bittim Sabunu Ile Sağlikli Bir Cilt

Kullanıldığında etkisini kısa zamanda gösteren Bıttım sabunu, tamamen doğal bitkiyle yapılmakta. Başta kozmetik ve tıp sanayisinde, saç dökülmesini durduran, önleyen, yeni saç çıkarılmasını sağlayan formüllerin üretilip geliştirilmesi yüz güldüren sonuçlar sağlasa da, özellikle modern ve kalabalık şehir sakinlerinin doğal olan ürünlerin kullanımına duydukları özle ve ihtiyaç, girişimcileri organik ve doğal çözümlerle fayda sağlama işine yöneltmiştir.

Eğer hastanın bağırsak florası düzeltilir, beslenmesi düzeltilir, yeteri kadar suyu alması sağlanır, hayatına rafine edilmemiş tuz bıttım sabunu sokulursa, strese karşı direnci artırılır, doğru nefes alması öğretilir ise bir daha asla egzama şikayetleri ile karşılaşmaz.

Alerjik egzamayı hızlandıran bazı faktörler, sabun, deterjan ve şampuan gibi cildi tahriş eden ya da kurutan maddeler ile temas, cildin kurumasına neden olan soğuk hava, bakteri kökenli ikincil enfeksiyon, stres, sıkıntı, iklim değişikliği, hava kirliliği, alerjenler, diyetle ilgili faktörler, enfeksiyonlar ve yetişkinlerde genellikle kadınlarda hormonsal değişimler alerjik egzama oluşumunu arttırabilir.

Nedeni kesin belli olmayan bir tablo olup, atopik zemin=atopik bünye” dediğimiz kalıtsal (%70 aile öyküsü) bir zemin üzerinde (imalat hatası !), dış etkenlerin etkisiyle ortaya çıkan, sürekli yineleyen, kaşıntılı ve yangılı ataklarla karakterize çok nedenli bir hastalıktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir