Bıttım Sabunu Hakkinda Bilgi?

Mardin’de Ürettiği Bıttım, Melengiç, Badem Sabunları ile Dünyanın Birçok Ülkesinden Sipariş Alan Mehmet Dede’nin Ürettiği Bitkisel Sabunlar Üniversitelerin Araştırma Konusu Oldu. Kontakt egzamaya sebep olan en yaygın bıttım sabunu maddeler nikel, kobalt, krom, lateks, parfüm, kumaş, thio-mersal (koruyucu), reçine (resin bağlantısı), peru balsam (koku ve tat), kathon CG (koruyucu), merhem tabanı dahil lanolin yün) ve formaldehit (kimyasal) dir.

Slm hocam bnim kafa derimde yagli egzama cikti yaklasik bes ay oldu kafamda kirmizi noktalar kahverengi leleler var doktor bna dermoconbinle advantan losyon verdi yuzum icinde sebamed sabun verdi prozinc sampuanlada sebamed sampuan verdi ve gecmiyor bna ölûmcul bi hastalik dedi napabilirim gecmesi icin yardimci olurmusunuz baska ne kullanabilirim.

Androgenetik alopesi (Erkek Tipi Saç Dökülmesi) adlandırılan; erkeklik hormonu olan androjenler tarafından etkilenen saç telleri incelerek dökülmeye başlar, genetik yatkınlığı olan kişilerde ergenlik sonrası herhangi bir yaşta başlayabilir ve öncelikle alın bölgesindeki saç çizgisinin gerilemesi ile sonra da tepe bölgesinin incelip açılmasıyla kendini gösterir.

İrritan ve alerjik kontakt egzama nedenleri: Ellere deterjanlar ve sabunlar, yüze sabunlar ve makyaj ürünleri, ağza ve dudaklara gargaralar ve diş macunları, saçlara şampuanlar ve saç boyaları, ayaklara da ayakkabılar ve terlikler egzamaya yol açmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir